۱۱:۳۸:۴۲ - جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار بوشهر خبر داد؛
کشف بیش از ۱۸ تن مواد مخدر در استان بوشهر
استاندار بوشهر: دریابانان استان بوشهر با اقتدار و عزت در حفاظت از امنیت پایدار خلیج فارس و مقابله با متخلفان شبانه‌روزی با همه سختی‌ها تلاش می‌کنند که خدمات آنان در خور تحسین است.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار رخداد جنوب، عبدالکریم گراوند در رزمایش نیروهای مرزبانی استان‌های جنوبی با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت روز مرزبانی، مرزبانان را چشم‌های همیشه بیدار نظام اسلامی ایران در مرزهای جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: چشم مرزبانان در صلح و جنگ همیشه باز است و با هوشیاری تمام مناطق مرزی را شبانه‌روز رصد می‌کنند.

 

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه فعالیت مرزداری دریایی بسیار پرمشقت است افزود: دریابانان استان بوشهر با اقتدار و عزت در حفاظت از امنیت پایدار خلیج فارس و مقابله با متخلفان شبانه‌روزی با همه سختی‌ها تلاش می‌کنند که خدمات آنان در خور تحسین است.

 

 

وی، با بیان اینکه مرزداران از مرزهایی مختلف جغرافیایی و اقتصادی دفاع می‌کند افزود: برای تحقق شعار جهش تولید باید با پدیده قاچاق مبارزه مستمر شود که این افتخار نصیب نیروهای مرزبانی شده است.

 

 

گراوند، با بیان اینکه ناجا و مرزبانی در مقابله با قاچاق نقش آفرینی می‌کند تصریح کرد: مواد مخدر یکی از موارد آسیب‌‌های اجتماعی است که سپاه، نیروهای نظامی، امنیتی، انتظامی و مرزبانی در مقابله با قاچاقچیان نقش مهمی دارند.

 

وی، از کشف بیش از ۱۸ تن مواد مخدر در استان بوشهر در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: این میزان مواد مخدر می‌تواند میلیون‌ها نفر را در معرض آسیب خانمان‌سور قرار می‌دهد که در این عرصه نقش مرزداران حائز اهمیت است.

 

استاندار بوشهربا بیان اینکه مواد مخدر در راس همه آسیب‌های اجتماعی قرار دارد تاکید کرد: در این راستا مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سوداگران مرگ تاکنون شهدای گوناگونی تقدیم کرده است.

 

گراوند، امنیت پایدار ایران اسلامی در دریا، خشکی را مدیون رشادت‌های مرزبانان ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی با همه امکانات و تجهیزات همراه با نیروهای مجرب و مقتدر در همه مرزها حضور دارد که با جامعه در ابعاد گوناگون آسیب نرسد.

 

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر قاچاقچیان از خشکی به دریا سوق یافته است افزود: مرزبانان و دریابانان استان بوشهر با تلاش شبانه‌روزی، قاچاقچیان را ناکام گذاشته‌اند و اکنون استان بوشهر در عرصه مبارزه با موادافیونی از جایگاه ممتازی برخوردار است.

 

وی، با بیان اینکه مناطق مختلف استان بوشهر در عرصه‌های گوناگون استراتژیک و با اهمیت است افزود: پایانه نفتی خارگ و منطقه پارس جنوبی از نقاط مهم و استراتژیک و حساس استان بوشهر و کشور است و اگر امروز امنیت پایدار در این استان حکم‌فرماست به سبب همدلی اعضای شورای تامین و تلاش شبانه‌روزی نیروهای انتظامی، نظامی، سپاه، بسیج، امنیتی و مرزبانی است.

 

استاندار بوشهر، با تاکید بر اهمیت دادن به جایگاه و حساسیت‌ها در تامین امنیت گفت: در تخصیص منابع اعتباری باید به جایگاه استان‌ها در امنیت ملی توجه شود که در این راستا عسلویه، خارگ، همجواری با کشورهای خلیج فارس از ویژگی‌های استان بوشهر است که باید در تخصیص منابع اعتباری به این ظرفیت‌ها توجه شود.

 

گراوند با بیان اینکه یک سوم مرزدریایی کشور در استان بوشهر قرار دارد تصریح کرد: از ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرزدریایی کشور بیش از ۹۳۰ کیلومتر آن در استان بوشهر قرار دارد که طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس در این استان است.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک فرمایید)

انتهای پیام/

 

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب