۱۱:۰۱:۰۰ - دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۱۹ درصد از مبتلایان کرونا در شهرستان دشتستان از گروه سنی سالمندان هستند
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۹ درصد از مبتلایان کرونا مثبت شهرستان دشتستان، از گروه سنی سالمندان بوده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش رخداد جنوب، محمدحسین دریسی در گفت‌وگو با بیان اینکه ۱۹ درصد از مبتلایان کرونا مثبت شهرستان دشتستان، از گروه سنی سالمندان بوده‌اند، افزود: با شیوع و اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در کشور، گروه سنی سالمندان در معرض آسیب بیشتری قرار گرفته و خود سالمندی به عنوان عامل خطر این بیماری محسوب شده است.

 

دریسی اظهار داشت: تعداد سالمندان شهرستان حدوداً ۲۴ هزار نفر است که از این تعداد از اول شیوع بیماری تاکنون، ۶۰۳ نفر به کووید -۱۹ مبتلا و ۱۴۶ نفر نیز فوت کرده‌اند.

 

وی همچنین بیان کرد: حدود ۵۰ درصد سالمندان مبتلا کرونا مثبت شهرستان دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند (فشارخون و دیابت) که این بیماری‌ها می‌تواند زنگ خطری برای گروه سالمندان باشد و نیاز به مراقبت ویژه در دوران شیوع کرونا برای این گروه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

در غربالگری مرحله سوم کووید -۱۹ بیش از ۱۶ هزار سالمند غربالگری شده‌اند

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به تعداد ۱۶ هزار و ۳۱ نفری، افراد سالمندی که توسط مراقبین سلامت و بهورزان شهرستان در مرحله سوم غربالگری کووید۱۹،  غربالگری شده اند، گفت: از این تعداد ۱۰۸ نفر به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع داده‌شده‌اند، ۲۰۲ نفر نیازمند مراقبت در منزل بوده و ۱۲ هزار و ۲۳۱ نفر نیاز به غربالگری اعضای خانوار داشتند.

 

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت هم‌زمان با غربالگری کووید مرحله سوم جهت سالمندان، مراقبت‌های غیرحضوری و در صورت نداشتن مشکل (بیماری زمینه‌ای‌ای) در غربالگری جهت مراقبت‌های حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از آنها دعوت به عمل می‌آید.

 

دریسی تأکید کرد: در طول همه‌گیری بیماری کرونا برای کاهش احتمال ابتلای عضو سالمند تا حد امکان کمتر از خانه خارج شود و وظیفه خرید و تهیه مایحتاج و امور روزمره خارج از منزل را باید به فردی غیر از عضو سالمند بسپارند.

 

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: افرادی که با فضای خارج زیاد در ارتباط هستند، مانند افراد شاغل یا حتی کودکان بهتر است، همیشه با ماسک و حفظ فاصله اجتماعی (۱/۵ متر) به فرد سالمند نزدیک شوند و سطوحی را که فرد سالمند با آن در تماس است باید به صورت مرتب با مواد ضدعفونی‌کننده ضدعفونی کنند.

/انتهای پیام

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب