۷:۳۰:۱۰ - سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار گناوه:
کلیه دستگاه‌هایی از ارائه خدمات به افرادی که ماسک نمی‌زنند اجتناب کنند  
فرماندار گناوه گفت: برای کاهش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان باید به سمت فرهنگ‌سازی، آگاه‌سازی و قانع کردن مردم به استفاده دائمی از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین‌شده توسط وزارت بهداشت برویم.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش خبرنگار رخداد جنوب، غلامرضا مهرجو در نشست ستاد شهرستانی پیشگیری و کنترل کرونا با بیان اینکه برای کاهش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان باید به سمت فرهنگ‌سازی، آگاه‌سازی و قانع کردن مردم به استفاده دائمی از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعیین‌شده توسط وزارت بهداشت برویم، اظهار داشت: درصد متوفیان کرونا در شهرستان گناوه نشان از چرخش این بیماری در جامعه و به خصوص در اجتماع‌های خانوادگی دارد.

 

وی بابیان اینکه با شروع موج سوم کرونا باید مکان‌ها و اجتماعاتی که احتمال انتقال بیماری را افزایش می‌دهند تعطیل شوند افزود: در این راستا کلیه کافه‌های سطح شهر باید مجوز فعالیت داشته باشند، عرضه قلیان اکیداً ممنوع است و در صورت عرضه باید مکان عرضه سریعاً پلمپ شود.

 

مهرجو تأکید کرد: کنترل و کاهش کرونا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی پیشگام باشند و بدون همراهی آنها این مهم امکان‌پذیر نیست، بنابراین کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا شهرستان در راستای آگاه‌سازی و اقناع مردم اقدام کند و در این راستا رسانه‌ها و مسئولین فرهنگی شهر یاری‌رسان آنها باشند.

 

 

فرماندار گناوه بیان داشت: ویروس در سطح شهر در حال چرخش است و تنها با رعایت کردن درصد ابتلا کاهش می‌یابد، لذا کلیه دستگاه‌های اجرای خصوصی و دولتی از ارائه خدمات به افرادی که ماسک نمی‌زنند اجتناب کنند.

 

 

وی با اشاره به اینکه اتحادیه صنف‌ها باید با فعالیت در فضای مجازی صنف خود را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی (استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها و در دسترس بودن مواد گندزدا در محل کسب) تشویق کنند افزود: با توجه به اینکه در آستانه میلاد پیامبر رحمت و مهربانی هستیم از شهروندان گناوه‌ای خواستاریم از تجمع افراد خودداری کنند.

 

وی بیان داشت: باید از ظرفیت مساجد، نیروهای داوطلب هلال‌احمر و سمن‌ها برای نظارت بر رعایت پروتکل‌ها در سطح شهر استفاده کرد.

 

مهرجو استفاده از ظرفیت مساجد، نیروهای داوطلب هلال احمر و سمن ها برای نظارت بر رعایت پروتکل هل در سطح شهر را ضروری دانسته و اظهار داشت: مصوبات قبلی ستاد پیشگیری از کرونا در خصوص مراسمات تدفین پابرجاست و اعلامیه فوتی نباید دارای تاریخ و زمان برگزاری مراسم باشد، در صورت رعایت نکردن این مورد از صدور مجوز دفن خودداری می‌شود.

 

 

کلیه دستگاه‌های اجرای شهرستان برای کنترل کرونا یاری‌رسان کادر بهداشت و درمان باشند

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز با اشاره به ورود پیک سوم شیوع کرونا، از کلیه دستگاه‌ها و ارگان‌ها خواستار کمک در جهت کنترل کرونا شد.

 

محمد بازیاری اظهار داشت: همبستگی و همکاری خوب بین دستگاه‌های اجرایی در شهرستان در روزهای ابتدایی شیوع کرونا نتایج خوبی به همراه داشت.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه تصریح کرد: تاکنون حدوداً ۸۰ فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در شهرستان داشته‌ایم، با این وجود مراسمات تشییع کماکان با جمعیت بالا برگزار می‌شود.

 

وی افزود: ازآنجایی‌که مراسم ختم دیگر در مساجد برگزار نمی‌شود، مردم در خانه‌های خود که فضای کوچک‌تری است مراسم برپا می‌کنند و این خود عامل انتشار بیماری است. برگزاری چندین مراسم ختم و چهلم و سالگرد به‌طور هم‌زمان باعث ازدیاد جمعیت و انتقال بیماری می‌شود.

 

بازیاری اظهار داشت: اگرچه شهرستان گناوه هم‌اکنون در وضعیت بحرانی نیست اما در وضعیت هشدار قرار دارد و هرگونه سهل‌انگاری و عدم رعایت، مسافرت و جابجایی به کلان‌شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند منجر به ورود شهرستان به وضعیت بحرانی و قرمز می‌شود.

 

وی با اشاره به بازدید میدانی بازرسان بهداشت محیط در سطح شهرستان اظهار داشت: بازدید میدانی حاکی از این است که اصناف حدود ۶۰ درصد و ادارات حدود ۹۸ درصد از ماسک استفاده می‌کنند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه نانوایی‌ها و دفاتر پیشخوان از مکان‌هایی هستند که عموم مردم به آنها مراجعه می‌کنند نیاز هست پروتکل‌های بهداشتی با دقت و وسواس بیشتری توسط متصدیان رعایت شود.

/انتهای پیام

 

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب