۷:۱۱:۱۱ - چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس خانه هلال احمر آبدان:
با وجود خانه هلال احمر در آبدان مکان ثابتی برای فعالیت های خود نداریم
رئیس خانه هلال احمر شهر آبدان: برگزاری کلاس های آموزشی و بسیاری از فعالیت های مهم دیگر مستلزم  وجود یک مکان ثابت است چرا که با وجود جمعیت هلال احمر در این بخش، هنوز مکان ثابتی برای اجرای فعالیت های خود نداشته و در حال حاضر نیز در یکی از حسینیه های شهر ساکن هستیم که وضعیت خوبی ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

 

 

به گزارش رخداد جنوب، از مهم‌ترین اهداف تأسیس خانه‌های هلال احمر در هر شهر یا روستا، ترویج فرهنگ صلح و نوع‌دوستی از طریق برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، ارتقای آگاهی‌های عمومی پیرامون اصول و ارزش‌های انسان‌دوستانه، تأمین سلامت و ایمنی افراد جامعه، سازماندهی و آموزش افراد ساکن در شهرها و روستاها به منظور آمادگی برای ارایه خدمات امدادی و بشردوستانه هنگام بروز حوادث می باشد؛ بنابراین وجود جمعیت هلال احمر‌ از ضروریات هر شهر و روستا است.

 

 

با توجه به این موضوع، ایران حیدری، رئیس خانه هلال احمر شهر آبدان در گفت و گویی با خبرنگار رخداد جنوب اظهار داشت: جمعیت خانه هلال شهر آبدان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، با تمام ظرفیت ها در کنار مردم بوده است.

 

وی هدف از فعالیت های این بخش را خدمت به مردم دانسته و افزود: ازجمله فعالیت های هلال احمر بخش آبدان در شرایط کرونایی، استقرار ایستگاه های تب سنجی در وردی شهر و تهیه بسته های کمک معیشتی با همیاری خیرین و پخش آن بین ۱۷۴ خانوار بوده که در جهت احقاق شعار نوع دوستی انجام پذیرفته است.

 

رئیس خانه هلال احمر شهر آبدان، با بیان اینکه ترویج فعالیت های بشردوستانه، در بین تمام اقشار لازم است ابراز داشت: آموزش فوریت های پزشکی در جهت ارتقای سطح سلامت جامعه ضروریست از این رو خانه هلال احمر، از اقشار و سنین مختلف جامعه جذب نیرو دارد.

 

حیدری با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط این بخش و گستردگی فعالیت ها، افزود: برگزاری کلاس های آموزشی و بسیاری از فعالیت های مهم دیگر مستلزم  وجود یک مکان ثابت است چرا که با وجود جمعیت هلال احمر در این بخش، هنوز مکان ثابتی برای اجرای فعالیت های خود نداشته و در حال حاضر نیز در یکی از حسینیه های شهر ساکن هستیم که وضعیت خوبی ندارد.

 

وی بیان داشت: فعالیت های جمعیت هلال احمر شهر آبدان هم اکنون در یکی از حسینیه های شهر انجام می پذیرد که وضعیت مناسب و فضای کافی برای انجام فعالیت ها را نیز دارا نمی باشد و ارتقای سطح خانه هلال احمر شهر آبدان نیز منوط به همکاری بیشتر مسئولین مربوطه می باشد.

 

رئیس خانه هلال احمر شهر آبدان در پایان از مسئولین مربوطه در بخش آبدان و خیرین، خواستار تامین یک قطعه زمین ثابت برای تاسیس خانه هلال احمر شهر آبدان شد.

 

گفتنی است مدتی قبل نیز رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر، از تاسیس خانه هلال در روستاهای سرمستان و کنارترشان از توابع بخش آبدان با همکاری بخشدار و شورای اسلامی خبر داد و این در حالی است که بخش آبدان فاقد مکان مستقل برای انجام فعالیت های جمعیت هلال احمر شهر می باشد.

/انتهای پیام

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب