۱۱:۵۴:۰۰ - یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز تزریق واکسن ایرانی کرونا به سومین گروه داوطلبان/ واکسن تولیدی ایمن و بدون عارضه بوده است
پس از تزریق موفقیت‌آمیز واکسن «کوویران برکت» به اولین داوطلبان تزریق و عدم بروز عوارض و صدور مجوزهای لازم، تزریق واکسن ایرانی کوویران برکت به دومین گروه هفت نفره از داوطلبان آغاز شد.

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

به گزارش رخداد جنوب پس از تزریق موفقیت‌آمیز واکسن “کوو ایران برکت” به اولین داوطلبان تزریق و عدم بروز عوارض و صدور مجوزهای لازم، تزریق واکسن ایرانی کووایران برکت به دومین گروه هفت نفره از داوطلبان آغاز شد.

در حاشیه این برنامه ، دکتر مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و مجری فاز بالینی واکسن و دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام باحضور در جمع خبرنگاران درخصوص اجرای مرحله اول تست انسانی توضیحاتی را ارائه کردند.

 حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کوو ایران برکت گفت: پس از اخذ مجوز از کمیته پایش ایمنی و داده مطالعات بالینی ، تزریق واکسن به گروه سوم از داوطلبان از صبح امروز آغاز شد.

وی افزود: امروز بر روی ۳ نفر و فردا به ۴ داوطلب ازاین گروه واکسن تزریق میشود و این فاز از تست انسانی تا تزریق بر روی ۵۶ نفر ادامه خواهد یافت.

حسینی ادامه داد: امیدواریم ابتدای بهمن ماه بتوانیم نتایج را به کمیته پایش ارسال کنیم تا مجوز تست واکسن برای فاز دوم صادر شود.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کوو ایران برکت ادامه داد: به صراحت میتوانیم بگوییم این واکسن تا این لحظه به طور کامل ایمن بوده و هیچ کدام از ۷ نفری که در دو مرحله قبل واکسن به آنها تزریق شده ، هیچگونه عارضه‌ای نداشتند و به همین دلیل هم مجوز تست انسانی برروی گروه سوم صادر شده است.

مینو محرز مجری فاز بالینی واکسن کوو ایران برکت نیز اظهار کرد : بعد از سالها که واکسن سازی در ایران انجام نمیشد این اولین باری است که با رعایت تمام قوانین بین‌المللی و حتی رعایت پارامترهایی بسیار سخت گیرانه‌تر از قواعد سازمان جهانی بهداشت ، ساخت و تست واکسن ایرانی کرونا درحال انجام است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه من به عنوان مجری طرح فاز بالینی این پروژه در کنار دکتر صالحی و دکتر طبرسی نظارت لحظه به لحظه انجام میدهیم، ادامه داد: تمامی این اقدامات برای آن است که بتوانیم به مردم اطمینان دهیم که واکسنی ایمن و قابل قبول ساخته شده است.

محرز ادامه داد: ٧ داوطلبی که تاکنون واکسن  بر روی آنها تست شده، هر روز به طور مرتب ویزیت میشوند و تاکنون هیچ عارضه‌ای بر روی آنها مشاهده نشده است.

او با بیان اینکه در فاز بعدی با بررسی میزان اثربخشی واکسن میتوانیم متوجه شویم کارایی واکسن تا چه حدی است، افزود: عملکرد ما در این پروژه توسط کمیته‌ی دیگری نظارت خواهد شد که اعضای این کمیته شامل مقامات وزارت بهداشت، نماینده سازمان غذا و دارو و سایر مراجع ذیصلاح هستند.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: بعد از تزریق واکسن به ۵۶ نفر، اواسط اسفند ماه وارد فاز دوم تست انسانی واکسن میشویم و ان‌شالله در بهار سال آینده تزریق عمومی واکسن به مردم شریف کشورمان صورت خواهد گرفت.

/فارس

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب