۸:۵۷:۰۸ - سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سامانه سرد بارشی از پنجشنبه در راه است
به تدریج از اوایل وقت پنجشنبه تا ظهر روز جمعه با ورود سامانه سرد بارشی به استان روبه رو هستیم.  

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش رخداد جنوب و به نقل از اداره کل هواشناسی استان بوشهر؛ با توجه به نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جو به مناطق جنوب غرب کشور از اواخر وقت امروز به تدریج بر میزان ناپایداری های جوی و دریایی افزوده می شود.

پیش بینی می شود روز چهارشنبه به سبب وزش باد شدید جنوبی و روز پنجشنبه تا روز دوشنبه آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی خلیج فارس به تناوب مواج و طوفانی باشد.

همچنین فردا دمای هوا به طور محسوسی افزایش مییابد و به تدریج از اوایل وقت پنجشنبه تا ظهر روز جمعه با ورود سامانه سرد بارشی به استان وقوع رگبار باران و رعد برق، وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ در سطح استان پیش بینی می شود.

 

ضمن اینکه دمای هوا در اواسط روز پنجشنبه به طور ناگهانی و قابل ملاحظه ای (۶ تا ۱۲ درجه سلسیوس) کاهش می یابد و روند کاهش دما تا روز شنبه در سطح استان ادامه خواهد یافت. بر این اساس:

آسمان: غالباً صاف همراه با غبار محلی از اواخر وقت امشب در قسمت های شمالی و مرکزی وزش باد و افزایش ابر، فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی

 

جهت وزش باد: غالبا جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و از امشب تا ظهر فردا در سواحل شمالی و مرکزی ۱۰ تا ۳۶ گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت.

ارتفاع موج: ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر و از بامداد فردا در بخش شمالی خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی۱۵۰ سانتی متر.

فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۰۵ بامداد، مد اول دریا ساعت ۱۱:۱۰، جزر دوم ساعت ۱۷:۲۰ و مد دوم ساعت ۲۲:۵۵ خواهد بود.

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب