۵:۰۸:۳۲ - پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خروج نظامیان امارات از عدن/ نیروهای سعودی کنترل را دردست می گیرند
به گزارش رخدادجنوب به نقل از رویترز، دولت امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که با خروج نیروهای نظامی این کشور از بندر عدن در جنوب یمن و بازگشت آنها به کشور، کنترل بندر مذکور به نیروهای عربستان سعودی- که رهبری ائتلاف نظامی در جنگ یمن را برعهده دارد- سپرده می شود. فرماندهی کل نیروهای […]

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش رخدادجنوب به نقل از رویترز، دولت امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که با خروج نیروهای نظامی این کشور از بندر عدن در جنوب یمن و بازگشت آنها به کشور، کنترل بندر مذکور به نیروهای عربستان سعودی- که رهبری ائتلاف نظامی در جنگ یمن را برعهده دارد- سپرده می شود.

فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی در بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی امارات (وکاله أنباء الإمارات/ وام) منتشر شد، اعلام کرد که این کشور به نبرد با «سازمانهای تروریستی» در استانهای جنوبی و سایر نقاط [یمن] ادامه می دهد!

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که نیروهای اماراتی خروج از بندر عدن را از اوایل ماه میلادی جاری آغاز کرده اند؛ اقدامی که راه را برای دستیابی به یک توافق جهت پایان دادن به منازعه قدرت میان دولت مورد حمایت سعودی در یمن و جدایی طلبان جنوب و تحت پشتیبانی امارات متحده عربی هموار می کند.

گفتنی است که امارات متحده عربی پیش از این و از ماه ژوئن حضور نظامی خود در یمن را به تدریج کاهش داده بود.مهر

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب