۵:۱۰:۴۵ - پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفیر آتی آمریکا در روسیه؛ از دسیسه چینی «رودی جولیانی» علیه سفیر وقت آمریکا خبر داشتم
به گزارش رخدادجنوب به نقل از رویترز، «جان سولیوان» گزینه موردنظر ترامپ برای تصدی پست سفارت آمریکا در روسیه روز چهارشنبه به صراحت اعلام کرد که از ابتدای سال میلادی جاری اطلاع داشته که «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ در پویشی علیه «ماریه یووانوویچ» سفیر وقت آمریکا در اوکراین که در نهایت به برکناری او انجامید، دست […]

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش رخدادجنوب به نقل از رویترز، «جان سولیوان» گزینه موردنظر ترامپ برای تصدی پست سفارت آمریکا در روسیه روز چهارشنبه به صراحت اعلام کرد که از ابتدای سال میلادی جاری اطلاع داشته که «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ در پویشی علیه «ماریه یووانوویچ» سفیر وقت آمریکا در اوکراین که در نهایت به برکناری او انجامید، دست داشته است.

سولیوان، معاون وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشهای سناتور «باب مِنِندز» دموکرات در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد که اطلاع داشته جولیانی به دلیل عدم اعتماد ترامپ به ماریه یووانوویچ، علیه این دیپلمات بلندپایه دست به اقدام زده است.

وی در ادامه گفت که از علت عدم اعتماد ترامپ به یووانوویچ اطلاعی ندارد.

گفتنی است که یووانوویچ در پی اتهام های اثبات نشده متحدان ترامپ به او مبنی بر عدم وفاداری به رئیس جمهور آمریکا، ماه مه گذشته بطور ناگهانی فراخوانده شد.

سولیوان در این باره گفت: «من می دانستم که آقای جولیانی در موضوع اوکراین دست داشت. آگاهی و اطلاع من، به ویژه در بازه زمانی آوریل- مه- ژوئن، و حتی تا ماه ژوئیه بر پویش جولیانی علیه سفیر ما در اوکراین متمرکز بود».

گفتنی است که ترامپ در ماه آگوست سولیوان ۵۹ ساله را برای پست سفارت در روسیه معرفی کرد. وی جانشین «جان هانتسمن» می شود.

جان هانتسمن فرماندار پیشین ایالت یوتا است که پس از دو سال فعالیت در مقام سفیر آمریکا در روسیه از سمت خود استعفاء داد.مهر

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب