۵:۱۳:۴۵ - پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاکس نیوز گزارش داد: پنتاگون ویدئوی عملیات ادعایی آمریکا علیه سرکرده داعش را منتشر کرد
به گزارش رخدادجنوب، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا ویدئوی عملیات ادعایی نیروهای ویژه این کشور علیه «ابوبکر البغدادی» را منتشر کرد. در این فیلم ویدئویی، ژنرال «کنث اف. مک کنزی جونیور» فرمانده مرکز فرماندهی آمریکا بطور همزمان یورش ادعایی نیروهای ویژه آمریکا به محل اختفای «ابوبکر البغدادی» […]

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش رخدادجنوب، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا ویدئوی عملیات ادعایی نیروهای ویژه این کشور علیه «ابوبکر البغدادی» را منتشر کرد.

در این فیلم ویدئویی، ژنرال «کنث اف. مک کنزی جونیور» فرمانده مرکز فرماندهی آمریکا بطور همزمان یورش ادعایی نیروهای ویژه آمریکا به محل اختفای «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش در شمال سوریه را گزارش می کند.

گزارشها حاکی از آن است که نیروهای آمریکا در این عملیات شش عضو داعش- شامل چهار زن و یک مرد دیگر علاوه بر البغدادی- را به هلاکت رساندند. مک کنزی همچنین مدعی شد که انفجار کمربند انتحاری البغدادی، جان دو کودکی را که وی به همراه خود به داخل تونل برده بود، گرفت.

خبرگزاری سی ان ان نیز در گزارشی با اعلام انتشار تصاویر و فیلمهای ویدئویی از عملیات ادعایی نیروهای آمریکا علیه ابوبکر البغدادی نوشت که این فیلم ویدئویی منتشر شده نشان می دهد که نیروهای آمریکا از چندین موضع به روی محل اختفای البغدادی آتش گشودند.

فیلم ویدئویی گرفته شده توسط یک پهپاد نیز نشان می دهد که نیروهای تکاور آمریکا به محل اختفای البغدادی نزدیک شده و جتهای جنگنده اف- ۱۵ و پهپادهای «ام کیو- ۹ ریپر» آمریکا به حمله هوایی علیه این محل دست زدند.

در این میان، ژنرال مک کنزی نیز ادعا کرد که دی ان ای مورد استفاده برای اثبات هویت البغدادی از نمونه هایی بدست آمده که در جریان بازداشت قبلی البغدادی در اردوگاه بوکا عراق گردآوری شده بود.

ژنرال مک کنزی همچنین مدعی شد که عقب نشینی نیروهای آمریکا از سوریه در این عملیات «عامل محدودکننده» به شمار نمی رفت و ارتباطی با زمان بندی این عملیات نداشت.مهر

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب