۱۲:۴۹:۳۶ - دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده پارلمان عراق فاش کرد؛ طرح خطرناک آمریکا برای عراق از طریق سرنگونی دولت عبدالمهدی
به گزارش رخدادجنوب به نقل از اسپوتنیک، حنین القدو نماینده ائتلاف البناء در پارلمان عراق از طرح خطرناک ایالات متحده آمریکا برای تجزیه عراق و ایجاد اقلیم سنی از طریق سرنگونی دولت عادل عبدالمهدی پرده برداشت. وی افزود: کردها حامی گرایش های رهبران سنی برای ایجاد اقلیم سنی هستند تا نیات خود برای جدایی از عراق را […]

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش رخدادجنوب به نقل از اسپوتنیک، حنین القدو نماینده ائتلاف البناء در پارلمان عراق از طرح خطرناک ایالات متحده آمریکا برای تجزیه عراق و ایجاد اقلیم سنی از طریق سرنگونی دولت عادل عبدالمهدی پرده برداشت.

وی افزود: کردها حامی گرایش های رهبران سنی برای ایجاد اقلیم سنی هستند تا نیات خود برای جدایی از عراق را تحقق بخشند. آمریکا به شکل آشکار از تجزیه عراق به اقلیم های طایفه ای حمایت می کند و در راستای ایجاد اقلیم سنی از طریق سرنگونی دولت عبدالمهدی حرکت می کند.

قدو اعلام کرد: اسرائیل از گرایش های جدایی طلبانه کردها حمایت می کند. آمریکایی ها بحث تجزیه عراق به ۵ یا ۳ اقلیم بر اساس نژادی و طایفه ای را مطرح کردند و این عراق را وارد تونل تاریکی از جنگها و بی ثباتی خواهد کرد. برخی سیاستمداران کُرد همچنان ذهنیت جدایی را در سر دارند و برخی دیگر از آنها مخالف این افکار یا بهره برداری از برهه کنونی عراق هستند. هر گونه جدایی طلبی تاثیر مخربی بر کردها و عراق برجای خواهد گذاشت به خونریزی منجر خواهد شد.

از سوی دیگر عبدالامیر المجر تحلیلگر سیاسی عراقی هم در این باره گفت: آمریکا به دنبال تجزیه عراق، یمن و سوریه است اما واقعیت با این طرح‌ها مغایرت دارد، زیرا عراقی های سنی و شیعه آمادگی تجزیه عراق را ندارند به غیر از کردها که طرحهای جدایی طلبانه آنها ناکام مانده است. آری کردها به دنبال جدایی هستند اما داده هایی که در واقعیت آن را کمک کند وجود ندارد.مهر

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب