۴:۱۹:۵۱ - پنج شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان بوشهر ۵۰۰ پرستار کم دارد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بیمارستان‌های این استان ۵۰۰ پرستار کمبود دارند که برای حل این مشکل در تلاش برای جذب نیرو هستیم.

Print Friendly, PDF & Email

جعفر زارعی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندر گناوه افزود: اگرچه آمار دقیقی از کمبود پرستاران بدلیل شناور بودن نداریم اما حداقل حدود ۳۰۰ پرستار برای بیمارستان‌های شهرستان بوشهر و در مجموع برای کل استان حدود ۵۰۰ نیرو کمبود داریم.

وی اظهارداشت: با توجه به کمبود نیروی انسانی و پرستاری در بیمارستان‌های استان، پیگیری‌هایی برای حل این مشکل صورت گرفته که بتوانیم یک سری ردیف استخدامی از وزارتخانه اخذ و تعدادی نیز به شکل شرکتی بگیریم تا این مشکل در حد امکان کمتر شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: در این ارتباط ۲ آزمون با شرکت ۱۰ هزار نفر در کشور در ۲ دوره ۶ ماهه به شکل استخدامی نیروهای کادر درمان اعم از پرستار و نیروهای پیراپزشکی به شکل استخدام درحال ردیف گرفتن است که سهم استان بوشهر هم دیده شده‌است.

وی گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شده سعی کردیم جدا از ردیف امتحان استخدامی، ردیف‌هایی به شکل شرکتی جذب کنیم تا بتوانیم گام بیشتری در جهت ارتقای سلامت مردم برداریم.

زارعی زاده افزود: باتوجه به اینکه درصددیم یک سری بخش‌های ویژه در بیمارستان‌ها راه‌اندازی و تعداد تخت‌ها را طبق سند ۱۴۰۴ که توسط وزارتخانه تصویب شده افزایش دهیم به یقین در آینده نزدیک باید سیاست‌ها را به شکلی پیش ببریم که جذب بیشتر نیروی پرستاری و درمان داشته باشیم.

وی بیان کرد: پرستاران اسوه صبر، تقوا و ایثار هستند و به‌رغم مشکلاتی که در زمینه‌های معیشتی دارند صبورانه دردمند مردم و در خدمت به بیماران شبانه روز تلاش می‌کنند و مایه افتخار و مباهات است که ما خدمتگزاری هرچند کوچک در عرصه سلامت آنان باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: شان و منزلت پرستار در نظام سلامت و سیاست‌های کلان آن طور که باید دیده نشده‌است اما در سال‌های اخیر هسته‌هایی برای دفاع از آنان درحال شکل گرفتن است که بتواند درخور و شایسته جایگاه آنان باشد.

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب