۱۵:۱۸:۱۵ - شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هوای بوشهر بارانی می‌شود/ روند افزایشی دمای هوا در استان
کارشناس هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا با نفوذ امواج ناپایدار کم دامنه و ضعیف تراز میانی جو، ضمن افزایش پوشش ابر، احتمال بارش خفیف و پراکنده باران در برخی نقاط شمالی استان استان دور از انتظار نیست که این وضعیت طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه نیز ادامه خواهد یافت.

Print Friendly, PDF & Email

زهرا راستگو عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از فردا (یکشنبه) با نفوذ امواج ناپایدار کم دامنه و ضعیف تراز میانی جو، ضمن افزایش پوشش ابر، احتمال بارش خفیف و پراکنده باران در برخی نقاط شمالی استان استان دور از انتظار نیست که این وضعیت طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه نیز ادامه خواهد یافت.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر افزود: همچنین از روز یک‌شنبه تا چهارشنبه به سبب وزش جریانات گرم جنوبی دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت که افزایش دما در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه محسوس‌تر خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین از روز چهارشنبه موج دیگری از ناپایداری‌های جوی و دریایی در استان آغاز می‌شود که در پی آن ضمن افزایش ابر، وزش باد جنوبی بر روی دریا افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

راستگو با اشاره به وضعیت جوی استان تا فردا گفت: آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعات همراه با افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جهت باد بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و از فردا جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی استان ۳۰ تا ۹۰ و در سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و دور از ساحل گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر، از فردا در همه سواحل ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۶:۱۴ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۱۳:۰۰ و جزر دوم ساعت ۲۰:۱۱ دقیقه خواهد بود./فارس

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب