۲۳:۲۴:۰۰ - شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حب‌الحسین (ع) نجات‌بخش و کمال‌آفرین است
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تبریک موالید شعبانیه و فرا رسیدن روز پاسدار اظهار کرد: آسمانی‌ترین، جذاب‌ترین و ماناترین نام در تاریخ جهان، نام و راه امام حسین (ع) است. وی افزود: آینده جهان به نام حسین (ع) رقم خواهد خورد و راه حسین بن علی (ع) تنها راه […]

Print Friendly, PDF & Email

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تبریک موالید شعبانیه و فرا رسیدن روز پاسدار اظهار کرد: آسمانی‌ترین، جذاب‌ترین و ماناترین نام در تاریخ جهان، نام و راه امام حسین (ع) است.

وی افزود: آینده جهان به نام حسین (ع) رقم خواهد خورد و راه حسین بن علی (ع) تنها راه آزادی و تمدن آفرینی الهی در آینده جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: امام حسین (ع) هدیه عرش به زمینیان برای آسمانی شدن است و حب الحسین (ع) نجاب بخش و کمال آفرین فردی و اجتماعی است.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان بوشهر به تفسیر آیه سی و پنج سوره مائده اشاره کرد و گفت: اهل بیت رسول الله (ص) بهترین وسیله و واسطه‌های الهی برای توسل به درگاه پروردگار متعال هستند.

وی بیان کرد: در تعالیم آسمانی اسلام بر «تشویق به تولید و اعتدال و قناعت در مصرف» تاکید شده است. آیات و روایات فراوانی بر این اصل دلالت دارند؛ رفاه و آسایش واقعی آدمی در مصرف بی رویه نیست بلکه در بی نیازی و عدم وابستگی به دیگران است.

آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: اگر انسان بتواند خود را از تعلقات دنیایی برهاند و بی نیاز سازد، راحت تر زندگی خواهد کرد تا اینکه با مصرف بی حساب آن امور، خود را بی نیاز کند.

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب