۲۱:۳۸:۳۰ - سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵ دستگاه دیالیز به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر اضافه شد
عاطفه اسفندیاری از اضافه شدن پنج دستگاه دیالیز به بخش دیالیز ۲ این مرکز خبر داد اظهار داشت: بخش دیالیز ۲ واقع در محل بیمارستان فاطمه زهرا (س) سابق در سال ۱۳۶۵ افتتاح شد. رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اضافه کرد: تا ابتدای سال ۱۳۹۸ ظرفیت تخت‌های این بخش ده تخت بوده است […]

Print Friendly, PDF & Email

عاطفه اسفندیاری از اضافه شدن پنج دستگاه دیالیز به بخش دیالیز ۲ این مرکز خبر داد اظهار داشت: بخش دیالیز ۲ واقع در محل بیمارستان فاطمه زهرا (س) سابق در سال ۱۳۶۵ افتتاح شد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اضافه کرد: تا ابتدای سال ۱۳۹۸ ظرفیت تخت‌های این بخش ده تخت بوده است که به علت افزایش تعداد بیماران کلیوی در استان بوشهر تخت‌های این بخش به سیزده تخت افزایش‌یافته است.

اسفندیاری از اضافه شدن تعداد پنج دستگاه دیالیز مدل ATF به مجموعه دستگاه‌های دیالیز دو خبر داد و افزود: با توجه به کارکرد بالای دستگاه‌های دیالیز، نیاز به اضافه شدن دستگاه دیالیز جدید ضروری بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این بخش توسط دو متخصص نفرولوژیست بومی استان بوشهر، دکتر مهدی محمود پور و دکتر سودابه زنده بودی هدایت می‌شود.

سرپرستار بخش دیالیز ۲ مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: این بخش در حال حاضر در ۴ شیفت بیماران دیالیزی را پوشش می‌دهد و روزانه بین ۴۰ تا ۴۵ بیمار با نارسایی کلیوی در این مرکز دیالیز می‌شوند.

رضا محمودی عنوان کرد: در حال حاضر به دلیل بحران بیماری کووید ۱۹ و اختصاص بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به ارائه مراقبت و درمان بیماران مشکوک و مبتلا، تعداد بیماران این بخش به ۹۷ بیمار رسیده است و در این مرکز ماهیانه حدود ۹۵۰ تا هزاربیمار دیالیز می‌شوند.

انتهای پیام/

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب