۵:۲۱:۵۶ - دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نژاد پرستی سعودی ها در برابر اقلیت روهینگیا
با افزایش تفکرات نژادپرستانه در میان برخی سعودی ها، یک نویسنده سعودی خواهان به دریا ریختن اقلیت روهینگیا در این کشور شد.  به نقل از القدس العربی، این روزها، اقلیت روهینگیا در عربستان سعودی در معرض حملات نژاد پرستانه شدیدی قرار گرفته اند به طوریکه به تازگی «سعود الفوزان» یک فعال و نویسنده سعودی با […]

Print Friendly, PDF & Email
نژاد پرستی سعودی ها در برابر اقلیت روهینگیا

با افزایش تفکرات نژادپرستانه در میان برخی سعودی ها، یک نویسنده سعودی خواهان به دریا ریختن اقلیت روهینگیا در این کشور شد.

 به نقل از القدس العربی، این روزها، اقلیت روهینگیا در عربستان سعودی در معرض حملات نژاد پرستانه شدیدی قرار گرفته اند به طوریکه به تازگی «سعود الفوزان» یک فعال و نویسنده سعودی با انتشار یک پست توئیتری خواهان ریختن اقلیت روهینگیا به دریا شده است!

این درخواست نویسنده سعودی با واکنش کاربران عرب مواجه شده به طوریکه وی را با هیتلر مقایسه کرده اند.

یک فعال دیگر با نام عبدالرحمن نیز نوشت: این نژاد پرستی را تمام کن. فراموش نکن که اجداد ما قبل از نفت در دوران فقر در اردن، شام، کویت، بحرین و دیگر کشورها کار می کرده اند و خداروشکر کسی آنها را در دریا نینداخت.

پیش از این نیز سعید بن ناصر الغامدی فعال معارض سعودی و استاد دانشگاه با انتشار یک پست توئیتری که توسط مجتهد افشاگر اسرار خاندان آل سعود باز انتشار شد به طرح و نقشه مقامات سعودی برای بیرون راندن اتباع میانمار از این کشور اشاره کرده بود.

وی تاکید کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد با ۲ هدف انجام می شود نخست مصادره زمین ها و اموال آنها و دوم زمینه سازی برای بیرون راندن اتباع افغانستانی و هندی و آفریقایی و…. و حتی کسانی که هویت سعودی دارند.

الغامدی افزود: امیدواریم که این اتفاق نیافتد.

لازم به ذکر است که از چندی قبل، تعدادی از حسابهای جعلی که گفته می شود متعلق به سرویس اطلاعات عربستان است اقدام به انتشار پست هایی در توئیتر علیه اتباع میانمار در عربستان و انتشار دروغ هایی علیه آنها از جمله ابتلای آنها به بیماری ایدز می کنند.

اکثریت اتباع میانمار در حال حاضر در مکه مکرمه و مناطق فقیر نشین ساکن هستند.

مسئولان سعودی از چندی قبل اقدام به تخریب منازل آنها به بهانه به روز کردن این محله ها می کنند این در حالیست که تاجران املاک در این میان بیشترین سود را می برند.

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب