۱۱:۰۵:۵۲ - پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاکسازی ساحل گناوه از لکه‌های نفتی آغاز شد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: عملیات پاکسازی ساحل شهرستان گناوه از آلودگی های نفتی آغاز شد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش رخداد جنوب، کامبیز عبدالهی در گفتگویی اظهار داشت: عملیات پاکسازی ساحل شهرستان گناوه از آلودگی‌های نفتی و جمع آوری این آلودگی‌های تخمیر شده (تاربال ها) آغاز شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه افزود: عملیات پاکسازی ساحل از این آلودگی‌های نفتی با همکاری اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر، سازمان‌های مردم نهاد شهرستان گناوه، شرکت نفت فلات قاره بهرگان و اداره حفاظت محیط زیست و دهیاری روستای مال قائد آغاز و در دو مرحله انجام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: منشأ این آلودگی نیز هنوز نامشخص است و کارشناسان در حال پایش دریایی و هوایی هستند تا منشأ این آلودگی مشخص شود.

 

 

 

عبدالهی یادآور شد: نمونه‌های گرفته شده از نقاط آلوده برای بررسی به آزمایشگاه‌های اداره کل محیط زیست استان برای شناسایی ماهیت این آلودگی فرستاده شده است.

 

 

 

ساحل ماسه‌ای گناوه از سواحل زیبا در استان بوشهر و نقاط گردشگر پذیر کشور و محل تفریح و شنا گاه مردم است که همواره در معرض آلودگی‌های مختلف بوده است.

 

آلودگی‌ها و لکه‌های نفتی همواره یکی از مشکلات در این ساحل بوده است که به دلیل عبور لوله‌های انتقال نفت، نزدیکی به سکوهای نفتی فلات قاره خارگ و بهرگان یا از منابع دیگر در مواردی باعث آلودگی این ساحل زیبا می‌شوند.

 

بخش وسیعی از خط ساحلی این شهرستان از ابتدای هفته جاری به لکه‌های نفتی آلوده شده است./مهر

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب