۱۲:۴۶:۱۲ - شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۴۰ نیروی جدید در آموزش و پرورش بوشهر استخدام می‌شوند
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه امسال ۳۷۰ نفر از شاغلین این اداره بازنشست می‌شوند، عنوان کرد: امسال با برگزاری آزمون استخدامی، ۵۴۰ نفر جذب آموزش و پرورش استان بوشهر می شوند.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش رخداد جنوب، علی مراد کرمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به بیان گزارشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش استان پرداخت و اظهار داشت: در سال ۹۲ تعداد ۷۵۰ ملک از املاک فاقد سند آموزش و پرورش مستند سازی شده که این آمار در سال ۹۹ نزدیک به هزار و ۲۲۰ ملک رسیده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: املاک فاقد سند در سال ۹۲ تعداد ۹۵۶ ملک بود که در سال ۹۹ به ۴۸۰ ملک رسیده است.

 

وی با اشاره به دفاع مؤثر اداره حقوقی در مراجع قضایی برای رفع تصرف اراضی آموزش و پرورش و صدور رأی له آموزش و پرورش و کوتاه شدن دست معارضین گفت: ۵۰ هزار متر مربع از این اراضی با پیگیری‌های حقوقی رفع تصرف شده است؛ همچنین خریداری ۱۹ هزار متر مربع اراضی آموزشی و پرورشی و ورزشی توسط آموزش و پرورش خریداری شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه امسال ۳۷۰ نفر از شاغلین این اداره بازنشست می‌شوند، عنوان کرد: امسال با برگزای آزمون استخدامی، ۵۴۰ نفر جذب آموزش و پرورش استان بوشهر می شوند.

 

کرمی گفت: توسعه مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده از سه مرکز در سال ۹۲ به هفت مرکز در سال ۹۹ رسیده است و همچنین در راستای برگزاری دوره‌های آموزش خانواده از دو هزار و ۴۰۰ دروه در سال ۹۲ به چهار هزار و ۵۰۰ دوره در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر از افزایش تعداد مدارس هیات امنایی در استان خبر داد و گفت: تعداد مدارس هیات امنایی در استان از ۳۱ مدرسه در سال ۹۲ به ۵۸ مدرسه در سال ۹۹ رسیده است.

 

وی از افزایش تعداد دانش آموزان تحت پوشش سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی خبر داد و گفت: تعداد دانش آموزان تحت پوشش سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیل در سال ۹۲ به تعداد ۱۸ هزار و ۴۵۱ عدد بوده که در سال ۹۹ به ۲۳ هزار دانش آموز افزایش پیدا کرده است.

 

کرمی با اشاره به مدال‌ها و عناوین کشب شده دانش آموزان در المپیادهای علمی ابراز داشت: یک مدال طلا، دو نفره و هشت برنز توسط دانش آموزان استان المپیادهای علمی کشوری تا سال ۹۹ کسب شده است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر از تشکیل پایگاه طرح جشن عاطفه‌ها و جشن نیکوکاری در استان خبر داد و گفت: این آمار از ۴۰۰ پایگاه نیکوکاری در سال ۹۲ به ۹۵۰ پایگاه در سال ۹۹ رسیده است.

 

وی تشکیل پارلمان استانی دانش آموزی و عضویت دانش آموزان در آن از طریق انتخابات سه مرحله‌ای (مدرسه، شهرستان، استان) را از دیگر فعالیت‌ها برشمرد و افزود: تا سال ۹۹ تعداد ۵۰ نفر از دانش آموزان در پارلمان استانی دانش آموزی عضو شده‌اند.

 

کرمی از افزایش ۴۱۰ درصد سوادآموزی در استان خبر داد و گفت: سوادآموزی در استان از ۲۹۲ سوادآموز در سال ۹۲ به هزار و ۱۹۹ سوادآموز در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه رتبه کنکور استان در کنکور سراسری طی این چند سال اخیر ارتقا پیدا کرده است گفت: در سال ۹۲ رتبه استان در کنکور سراسری ۲۰ بوده اما در حال حاضر به رتبه ۱۵ ارتقا یافته است.

 

کرمی در رابطه با رتبه‌های زیر هزار استان در کنکور سراسری گفت: تعداد ۹۴ نفز از دانش آموزان در سال ۹۲ رتبه زیر هزار کسب کرده بودند که این آمار در حال حاضر به ۲۲۲ نفر رسیده است.

 

وی با اشاره به جذب و سازماندهی مبلغین و مبلغات مذهبی با همکاری حوزه‌های علمیه استان گفت: تعداد مبلیغین فعال در مدارس استان از ۵۰ نفر در سال ۹۲ به ۲۵۰ نفر در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده که نشان از تعامل خوب حوزه علمیه و آموزش و پرورش است.

 

کرمی بیان داشت: در راستای اجرای طرح‌های استانی و ملی حفظ قرآن کریم در استان تاکنون چهار طرح اجرا شده و تعداد ۲۱ هزار نفر دانش آموز در این طرح‌ها شرکت کرده‌اند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به انتخابات شورای دانش آموزی گفت: ۱۸۷ هزار و ۱۹۰ نفر از دانش آموزان تا سال ۹۹ در انتخابات شرکت داشتند که تعداد شورای دانش آموزی تشکیل شده تا کنون به هزار و ۶۵۰ شورا است./فارس

 

 

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب