۱۰:۳۱:۵۰ - دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صید میگو در استان بوشهر آغاز شد صید میگو در استان بوشهر آغاز شد
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر از آغاز صید میگو قایق‌های صیادی استان بوشهر از روز دوشنبه ۱۳ مرداد خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش رخداد جنوب، رضا جعفر ابراهیمی در گفت‌وگویی اظهار داشت: لنج‌های صیادی نیز از ۱۵ مردادماه برای صید میگو در آب‌های برای صید میگو راهی دریا می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه صید میگو در پنج زیستگاه مصنوعی و خورها ممنوع است تصریح کرد: تا شعاع نیم مایلی زیستگاه مصنوعی که شامل منطقه منگف و یرول در بوشهر، مناطقی در آب‌های دیر، گناوه و خارگ می‌شود صید میگو ممنوع است.

 

جعفر ابراهیمی از ممنوع بودن صید در خور ایاز و پارک ملی نایبند در شهرستان دیر بر اساس مصوبه کمیته صید امسال صید خبر داد و اضافه کرد: صید لاک‌پشت (پشت سبز) به عنوان یکی از گونه‌های نادر خلیج‌فارس نیز ممنوع است.

 

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر افزود: در صورتی که لاک‌پشت (پشت سبز) وارد تور صیادان شد باید رهاسازی شود.

 

جعفر ابراهیمی بابیان اینکه مجوز صید میگو برای قایق‌ها یک‌روزه و برای لنج‌های صیادی شمال استان بوشهر چهارروزه و برای مابقی شناورها پنج‌روزه صادر می‌شود گفت: شناورهایی که مجوز صید می‌گیرند امکان دریاروی دارند.

 

به گزارش رخداد جنوب، ۷۵۵ شناور صیادی شامل ۳۶۹ فروند قایق و ۱۸۰ فروند موتور لنج در استان بوشهر فعال هستند./مهر

تبليغات
سورنا دیتا سورنا دیتا رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب رخداد جنوب